Державний меморіальний музей Михайла Грушевського

діяльність: Музеї
м. Львів, вул. Франка, 154
(032) 276-78-52
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Музей – сучасна історико-культурна установа з багатою колекцією реліквій, які розповідають про життя, творчу й політичну діяльність першого Президента України.
Родина Грушевських мешкала тут до 1914 р. Перша світова війна застала професора з дружиною Марією Вояковською (1868–1948) та донькою Катериною (1900–1943) на відпочинку в Криворівні на Гуцульщині. До Львова Грушевські вже не повернулись.
Їх віллою опікувались Володимир Дорошенко, Кирило Студинський, Михайло Мочульський, Кость Паньківський, Філарет Колесса, який від 1932 р. мешкав з родиною в будинку Грушевських, правовими питаннями нерухомості займався Олександр Нарада.
Після ІІ Світової війни, до 1949 р., в домі жила родина тодішнього директора Літературно-меморіального музею І. Франка, Тараса Франка. Пізніше вілла Грушевського використовувалась для потреб музею Івана Франка.
У травні 1998 р. на садибі Грушевських, у відреставрованій віллі було створено Державний меморіальний музей Михайла Грушевського у Львові, директором якого зараз (2009 р.) є Заслужений працівник культури України Марія Магунь.
Зараз в домі Грушевських відтворено інтер’єри кількох кімнат: салону, кабінету-робітні, гуцульської світлиці. Експозиція представляє життя та діяльність Михайла Грушевського і його родини.
Перед віллою стоїть стела з барельєфом Михайла Грушевського, встановлена у 1991 р. (скульптор Емануїл Мисько, архітектор Василь Каменщик).

Біля будинку президенти країн Центрально-Східної Європи: Вацлав Гавел (Чехія), Роман Герцоґ (Німеччина), Арпад Гйонц (Угорщина), Александер Кваснєвський (Польща), Томас Клестіль (Австрія), Еміл Константінеску  (Румунія), Мілан Кучан (Словенія), Леонід Кучма (Україна) та Петар Стоянов (Болгарія) посадили 15 травня 1999 року яблуневий сад.

У шести експозиційних залах висвітлюються практично всі етапи життя та колосальної праці видатного історика. Особливий акцент зроблено на львівському періоді діяльності М. Грушевського (1894-1914 рр.), коли повною мірою розкрився його великий науковий талант як вченого, науковця, керівника українських наукових інституцій та видань (Наукового товариства ім. Т. Шевченка, "Літературно-Наукового Вісника", "Записок НТШ", "Українсько-Руської Видавничої Спілки" та ін.), історика-дослідника, літературознавця, професора Львівського університету, автора фундаментальних наукових праць: "Історія України-Руси" (в 10-ти томах), "Історія української літератури (в 5-ти томах), грунтовних досліджень з історії України, літератури, етнографії, фольклору, соціології та ін., які дістали високу оцінку в науковців цілого світу.

Години роботи: 10:00-17:00, вівторок - вихідний.

Квитки:
Дорослий - 5 грн.
Студентський - 2 грн.
Дитячий - 2 грн.

Екскурсії:
для дорослих - 20 грн.
для студентів - 15 грн.
для дітей - 15 грн.
РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 5457
переглянути фотогалерею цієї організації
8 фото
переглянути інші органцізації в рубриці:
Відпочинок > Музеї