Літературно-меморіальний музей Івана Франка

діяльність: Музеї
м. Львів, вул. Франка, 150/152
(032) 276-44-16
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Фонди музею налічують 26 тисяч експонатів, найціннішими з яких є особисті речі Франка та його родини, рукописи письменника, першовидання його творів з автографами, оригінальні світлини.

Львівський літературно-меморіальний музей Івана Франка відкрито 10 жовтня 1940 р. Він розташований у власному будинку письменника на вул. Понінського, 4 (тепер вул. І. Франка, 152), спорудженому в 1902 р. будівничим Марціном Заходним на ділянках, куплених у краківського купця Йосифа Рогсека. Взірцем слугувала вілла доброго знайомого дружини Івана Франка Ольги Хоружинської - історика Володимира Антоновича, розташованій на вул. Жилянській у Києві. Для придбання земельної ділянки та будівництва кам’яниці потрібна була значна сума грошей – І. Франко склав необхідну суму з грошей, отриманих у посаг його дружиною Ольгою Хоружинською; грошей, подарованих йому громадскістю з нагоди 25-річчя творчої діяльності та банківського кредиту. Письменнику довелося взяти кредит у розмірі 12 000 крон у Крайовому банку королівства Галіції то Володимирії, що на вул. Костюшка, 11 у Львові (тепер у колишній банківській споруді розташований Львівський інститут фізичної культури). У власному будинку письменник з родиною мешкав у 1902-1916 рр. За життя він так і не зміг розрахуватися з кредитом, його було виплачено сином письменника тільки у 1922 р. Першим директором меморіального музею письменника був його син, Петро Франко.

Години роботи: 10:00-16:00, вівторок - вихідний.

Квитки:
Дорослий - 5 грн.
Студентський - 3 грн.
Дитячий - 2 грн.

Екскурсії:
для дорослих - 25 грн.
для студентів - 20 грн.
для дітей - 15 грн.

РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 2654
Інформація про «Літературно-меморіальний музей Івана Франка» перевірена 07.08.2015 сервісом ★"Ваш довідник"★
переглянути фотогалерею цієї організації
10 фото
переглянути інші органцізації в рубриці:
Відпочинок > Музеї