Музей мистецтва давньої української книги

діяльність: Музеї
м. Львів, вул. М. Коперніка, 15А (за палацом Потоцьких)
(032) 261-30-12
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Книгознавчий музей і дослідний центр у Львові, самостійний відділ Львівської галереї мистецтв.

Музей був відкритий за назвою Музей імені Івана Федорова в 1976 році в приміщеннях колишнього Онуфрієвського монастиря, у якому було поховано українського друкаря Івана Федорова. В 1990 році музей був виселений із цього приміщення, у зв'язку з передачею монастиря ордену Васіліан, і всі його експонати зберігалися в підвалах Львівської картинної галереї. В 1997 році музей одержав корпус біля палацу Потоцьких.

Серед експонатів рукописні книги й стародруки, українські видання XIX-ХХ ст., книжкова ілюстрація й екслібрис, педагогічна література. З 1978 року музей проводить міжнародну наукову конференцію по історії рукописної й стародрукованої книги — Федоровський семінар у Львові.

Експозиція музею складається із чотирьох залів: два перші зали постійної експозиції розповідають про руські книги XV—XVIII ст., тут є рукописи й інкунабули, першодруковані книги, експозиція висвітлює історію друкарень, що існували на території України. Серед експонатів є книги Швайпольта Фіоля й Франциска Скорини, Вузькошрифтове Євангеліє, Апостол, Буквар і Острозька Біблія Івана Федорова, Требник Петра Могили, гравюри майстрів XVII—XVIII століть — Іллі, Діонісія Сенкевича, Никодима Зубрицкого, Євстасія Завадівського й багатьох інших. Виставлена гравюрна карта Галичини й Буковини, робота над створенням якої тривала 20 років (з 1772 до 1792), зразки стародавньої народної гравюри, оклади напрестольних Євангелій.

Третій зал відтворює інтер'єр середньовічної друкарні із друкарськимим верстатом і палітурним пресом XVII століття, які були конфісковані в друкарні Ставропігійського інституту. Ці поліграфічні верстати першої половини XVII століття — єдині збережені в Україні. У збірці музею перебувають також верстати для офортів і літографії.

У виставковому залі музею експонуються книгознавчі й художні виставки.

Перед музеєм (спочатку, в 1971 році — біля церкви святого Онуфрія) встановлений пам'ятник першодрукарям (дипломна робота львівського скульптора Анатолія Галяна, випускника Львівського інституту ужиткового й декоративного мистецтва). Це тематична трифігурна композиція — друкар і підмайстри.

Години роботи: 10:00-17:00, неділя 12:00-17:00, понеділок — вихідний.

Квитки:
Дорослий — 5 грн.
Студентський — 2 грн.
Дитячий — 2 грн.

Екскурсії:
Групи дорослих — 30 грн.
Для учнів, студентів — 15 грн.

РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 4406
Інформація про «Музей мистецтва давньої української книги» перевірена 11.08.2015 сервісом ★"Ваш довідник"★
переглянути фотогалерею цієї організації
9 фото
переглянути інші органцізації в рубриці:
Відпочинок > Музеї