Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

діяльність: Музеї
смт. Брюховичі, вул. Музейна, 16
(032) 234-66-36;
(097) 397-54-80
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Відділення Львівської галереї мистецтв. Це перший і поки що єдиний в Україні музей модерної скульптури.
Тут експонується колекція унікальних творів абстрактного мистецтва, серед яких скульптури пластичних асоціацій, абстрактні форми та рельєфні портрети. Площа музею 1450 м.кв, не має ніяких перегородок чи переділів, один величезний зал, в якому  блукаючи поміж загадкових скульптур, почуваєшся наче у лабіринті. Величезна кількість витворів просто вражає, коли детальніше придивлятись до них, розумієш, кожна з них – це індивідуальність, частина багатого внутрішнього світу.

Скульптор Михайло Дзиндра (1921-2006 рр.) у 1991 році повернувся на Україну зі США. Власним коштом збудував музей, в якому розмістив понад 800 привезених скульптур, які подарував державі в особі Львівської галереї мистецтв. Творча спадщина самого Дзиндри, яка теж експонується в музеї, знайомить з неповторним світом його абстрактної пластики. Модерною скульптурою митець зацікавився на початку 1950-х років. Його приваблювала трасформація реальних об'єктів, пошук нових властивостей абстракної форми, пластичного ладу композицій, нової якості вільних форм, властивості просторових ріщень. Його дивовижні мандрівки фантазії, пластичні асоціації легко простежуються у кожному творі, серед яких - "Фантазії багатьох", "Хористи", "Жінка з довгим волоссям", "Диктатор", "Мандрівка у просторі", "Танок" та багато інших скульптур.

Площа музею 1450 м кв, не має ніяких перегородок чи поділів — один величезний зал. Величезна кількість витворів просто вражає. Коли детальніше придививитись до них, розумієш, кожна з них — це індивідуальність, частина багатого внутрішнього світу автора.

В музеї нема табличок з назвами творів, можна ходити і вигадувати власні. Проте після цього варто попросити провести екскурсію і дізнатися справжні назви. Скульптури росташовуються тісно одна біля одної, але це не зменшує їхньої монументальності.

Для того щоб збагнути, оцінити його роботи, не потрібно розумітись у мистецтві, мати якийсь певний інтелектуальний рівень. Основне — ввімкнути фантазію, тоді кожна скульптура з різних ракурсів розкривається по-новому. Митець наче залишив можливість нам додумувати, дотворювати разом з ним.

Політ думки Михайло Дзиндра втілив за допомогою двох простих речей — будівельної сітки та цементу. Вправно орудуючи цим незвичним для митців матеріалом, український скульптор протоптав стежку до модерну у досить популярному ремеслі скульптури.

Музей працює кожного дня окрім понеділка, часто там проводяться різноманітні творчі вечори і мистецькі дійства. На місці майже завжди є дружина митця — пані Софія, яка може розповісти про творчість і життя геніального скульптора.

Час роботи:
11:00-17:00, неділя 12:00-16:00.
Понеділок — вихідний.

Вартість квитків:
Для дорослих — 10 грн.
Для дітей, студентів — 5 грн.
Вартість екскурсії:
Для дорослих — 30 грн.
Для дітей, студентів — 15 грн.

РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 4542
Інформація про «Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри» перевірена 04.08.2015 сервісом ★"Ваш довідник"★
переглянути фотогалерею цієї організації
4 фото
переглянути інші органцізації в рубриці:
Відпочинок > Музеї