Середня спеціальна музична школа-інтернат ім. С. Крушельницької

діяльність: Навчальні заклади
м. Львів, вул. Зелена, 10
(032) 276-24-11;
(032) 276-24-12;
(032) 276-24-13
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Львівська музична школа утворилася у 1939р. при музичному інституті ім.М.Лисенка, за ініціативою видатного українського композитора та піаніста Василя Барвінського. 

З 1944р. вона діяла як середня музична школа-десятирічка, а в 1959р. реорганізована у середню спеціалізовану музичну школу-інтернат. У 1963р. школі присвоїли ім'я Соломії Крушельницької.

Натхненним організатором та першим директором школи, створеної на основі об'єднання найкращих українських і польських середніх музичних учбових закладів, стала видатна піаністка, професор Галина Левицька. Разом з нею працювали Р.Савицький, П.Пшеничка, Й.Москвичів, О.Бережницький, М.Байлова, Т.Шухевич, Є.Чапельська, О.Пясецька, Н.Горницький, Є.Козулькевич, Г.Терлецький, О.Суховерська, Г.Альткорн-Лісіцка, Г.Каспарик, О.Мюнцер, В.Кришталь, М.Лобажевський, Б.Надольська, А.Горнунг-Порембовіч, Є.Фрайгайтер.

Школа має давню історію та чудові традиції музичного виховання, пишається своїми вихованцями, що здобули світову славу і принесли школі європейське визнання. Це піаністи - О.Слободяник, В.Єресько, М.Крушельницька, Ю.Лисиченко, О.Криштальський, Г.Акс, В.Винницький; скрипалі - О.Криса, Б.Которович, Л.Шутко, В.Ланцман, Ю.Корчинський, С.Дяченко, О.Каськів, М.Брилинський; альтист - Ю.Башмет; віолончелісти - М.Чайковська, Х.Колесса, Н.Хома; композитори - М.Скорик, Б.Фільц, Б.Янівський, А.Нікодемович, Ю.Ланюк, Б.Фроляк; музикознавці - В.Задерацький, А.Терещенко, Л.Корній, Л.Кияновська, Н.Кашкадамова. Цікаво, що фахову музичну освіту в стінах ЛССМШІ ім.С.Крушельницької здобули такі популярні співаки як Т.Чубай, Л.Горова, О.Киричук.

ЛССМШІ ім.С.Крушельницької - це великий навчальний заклад, в якому учні з 1 по 11-й класи, отримують спеціалізовану музичну та грунтовну середню освіту, з вивченням іноземних мов: англійської, французької, німецької. Щорічно організовується додатковий набір учнів у різні класи. Уроки сформовано за загальноосвітніми, музично-теоретичними та спеціалізованими циклами. Музичні заняття поєднуються з загальноосвітніми уроками, а індивідуальні, з обраного музичного фаху, долучаються безпосередньо до навчального процесу. Школа налічує 440 учнів (по 20-25 дітей у класі) 205 педагогів, 7 музичних відділів та понад 20 музичних спеціальностей, які уможливлюють опанування обраного фаху, серед яких: спеціальне фортепіано, скрипка, віолончель, альт, контрабас, арфа, труба, фагот, гобой, кларнет, флейта, валторна, туба, тромбон, саксофон, ударні інструменти, бандура, гітара, камерний ансамбль, концертмейстерський клас, фортепіано; музично-теоретичні дисципліни: сольфеджіо, теорія музики, гармонія, музична література.

• Відділ спеціалізованого фортепіано

• Скрипковий відділ

• Строунно-смичковий відділ

• Духовий відділ

• Теоретичний відділ

• Камерний ансамбль

• Концертмейстерський клас

• Відділ фортепіано

• Хори

• Оркестри

• Загальна орсвіта

У школі розвивають музичні здібності на тільки львівські діти. Значну частину учнівського колективу становлять мешканці з різних теренів України. Для них при школі з 1960р. створено інтернат з окремим приміщенням, власним персоналом, вихователями, лікарями, репетиторами. В інтернаті проживає 120 учнів з 1 по 11 класи. Для учнів призначаються вихователі, з 1-4кл. - репетитори за спеціальністю, а також з 1-9кл. репетитор з теоретичних предметів. Учні забезпечені музичними класами в інтернаті і в школі. У кожній жилій кімнаті встановлено фортепіано для самостійного вправляння та вивчення музично-теоретичних дисциплін. Учні забезпечені 4-разовим харчуванням в їдальні інтернату. В інтернаті облаштовано побутову, відпочинкову кімнати, душову з цілодобовим постачанням холодної та гарячої води, кімнату гігієни дівчини.

Навчання, проживання, харчування учнів в інтернаті - безкоштовне. Керує інтернатом вихователь-методист П.Борусяк, допомагають у навчально-виховному процесі вихователі: Н.Дідух, Л.Василькевич, С.Кисіль, О.Гальчак, І.Скорупо та інші. Зрештою, величезною перевагою школи є те, що висококоштовна спеціалізована музична та грунтовна середня освіти надаються у даному закладі за державний рахунок. У школі два концертні зали, музей С.Крушельницької, бібліотека з багатим книжково-нотним фондом, велика фонотека з CD та DWD дисками, відео зал, два спортивні зали. За останній час під керівництвом директора Дмитра Комонька виконано значний обсяг ремонтних робіт в одному з навчальних корпусів і частково в корпусі інтернату, створено і обладнано комп'ютерний клас, поповнено новою звуковідтворювальною технікою та записами фонотеку.

Неможливо уявити собі мистецьке життя міста без школи, яка постійно активно концертує – це «Симфонічні ранки», тематичні концерти у Львівській філармонії, в Оперному театрі, в Будинку органної музики. Учні школи презентують своє мистецтво не лише в Україні, але й за її межами (Польща, Німеччина, Угорщина, Чехія та ін.). Постійно налагоджуються міжнародні контакти з іншими державами: спільні концертні програми, співпраця з музичними навчальними закладами Угорщини, Швеції, Польщі, Німеччини...

Тісний зв’язок і творча співпраця школи з Львівською державною музичною академією ім.М.Лисенка урізноманітнюють та збагачують навчальний процес. Учні школи переважно стають студентами базового вищого закладу, хоч географія заангажування випускників школи безмежно широка – студії в престижних вищих школах за кордоном, праця в кращих світових оркестрах, музичних навчальних закладах, театрах, культурних установах. Видатні артисти часті гості школи на творчих зустрічах, провадять Meisterklasse. Пам’ятними подіями для школи були зустрічі з виконавцями С.Ріхтером, Л.Коганом, Г.Нейгаузом, Д.Ойстрахом, М.Ростроповичем, Ю.Лисиченком, Д.Іоффе, М.Абрамян; композиторами С.Людкевичем, М.Скориком, А.Хачатуряном, М.Кузаном; музикознавцями С.Павлишин, В.Задерацьким. Тривала успішна діяльність школи неодноразово відзначалась: серед учнів школи - лауреати та дипломанти Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів, Президентські та Державних стипендіати.

З огляду на урядове підпорядкування і цілковите державне забезпечення Львівська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім.С.Крушельниць-кої єдиний навчальний заклад такого типу на теренах Західної України. Водночас, зважаючи на властиву недостатність обсягів державного бюджетного фінансування для належного зміцнення матеріально-технічної бази, суттєвого оновлення музичного інструментарію, здійснення капітального ремонту переважної більшості приміщень, школі вкрай необхідні доброчинні надходження коштів від меценатів і спонсорів, свідомих визначної ролі і призначення навчального закладу, визнаних у світі традиційних здобутків Львівської музичної школи і майбутніх досягнень її вихованців в царині духовного, культурного і мистецького відродження України. Сьогодні школа навчальний заклад нового типу, в якому гармонійно поєднуються багаторічна історія, славні національні традиції, сучасні методи викладання, високопрофесійний потенціал викладачів і обдарованість учнів. Юні музиканти, які щодня заповнюють шкільні аудиторії, втілення наших надій на майбутнє музичної культури України. Саме серед цієї талановитої молоді є ті, кому належить збагатити скарбницю творчих надбань корифеїв європейського музичного мистецтва.

РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 3314
переглянути інші органцізації в рубриці:
Робота та навчання > Навчальні заклади