Історико-краєзнавчий музей міста Винники

діяльність: Музеї
м. Львів-Винники, вул. Галицька, 26 (вул. Івасюка, 5)
(032) 296-01-90;
(032) 296-33-33;
(032) 296-05-36 факс
зберегти цю органцізацію на пошту
Ви вказали не дійсний e-mail
Візитна картка успішно надіслана!
знайшли помилку?
Археологічна колекція музею відображає історію міста та його околиць з найдавніших часів.
Речі побуту, які експонуються у відділі археології, належать до культур лініино-стрічкової кераміки (V тис. до н. е. з урочища Лазки), лендельської культури (IV тис. до н. е. з ур. Торговиця), лійчастого посуду і трипільської культури (III тис. до н. е. з г. Жупан та Лисівка). Цікавою знахідкою музею став скарб із 39 предметів бронзи і білого металу. Він належить до гальштатсько-латенської доби, що охоплює хронологічні рамки культур пізньої доби бронзи — ранньозалізного віку (І тис. до н. е.).

У експозиційному відділі «Історія Винник XIV-поч. XX ст.» експонуються стародруки, різьба по дереву, оригінали та фотокопії документів, які свідчать про походження, розвиток міста і краю. У залі « Видатні люди» представлені особисті речі, фототографії та документи особистостей, якими пишається наше місто: міністр віросповідань Огієнко, відомий громадський діяч В.Левицький, міністр УНР І.Липа, лікар Я.Нагляк, письменниці К.Гриневичева та М.Сопілка, історики М.Керницький та М.Влох, оперна співачка О.Любич-Парахоняк, художники М.Федюк, І.Банах-Твердохліб, Т.Левків. Експонуються знахідки з Винниківського замку, тютюнової фабрики, старовинні речі побуту, культові предмети. Цікавими експонатами є колекція стародруків XVII—XIX ст. та скульптури Ф.Штуфліссера (XIX ст.), Оленського (XVIII ст.). За часів функціонування музею проведено численні виставки видатних митців України (О.Скоп, Є.Манишин, П.Сипняк, Т.Левків, І.Банах-Твердохліб та ін.), зустрічі з відомими науковцями в галузі археології та антропології. Разом з науковими працівниками Львівського національного університету ім. І.Франка щороку проводиться ряд наукових експедицій з метою дослідження історичних пам’яток культури на території Винник та довколишніх сіл. При музеї, починаючи з 1998 року, працює відділ депортованих українців з Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Підляшшя. За цей час науковими працівниками зібрано близько 1500 експонатів, пов’язаних з життям виселених українців (документи, фотографії, друковані і періодичні видання, речі побуту, мистецькі твори), організовано десять тематичних виставок.

Щорічно організовуються етнографічні експедиції для збору експонатів, пов’язаних з цією трагедією. На сьогодні музей налагодив тісні контакти та співпрацю з українською діаспорою в Канаді та Америці, а також з осередками обласних та регіональних товариств «Надсяння», «Холмщина», «Лемківщина», «Любачівщина» в Україні.

Згідно з Указом президента України передбачено відкрити при Історико-краєзнавчому музеї в місті Винники Львівської області музей побуту та культури етнічних українців «Надсяння», «Холмщини», «Лемківщини», «Підляшшя». Міська рада м. Винники виділила 1,5 гектара землі по вул. Шептицького під будівництво єдиного в Україні та за кордоном музейного комплексу побуту та культури етнічних українців, депортованих із Закерзоння.

Колектив музею неодноразово відзначений почесними грамотами обласної державної адміністрації та управлінням культури обласної державної адміністрації.

Години роботи: 10:00-17:00. Вихідний день - субота.

Квитки:
Дорослий – 3 грн.
Студентський – 2 грн.
Дитячий – 1 грн.

Екскурсії:
для дорослих – 20 грн.
для дітей – 10 грн.

Додаткові послуги:

  • Проведення майстер-класів з гончарства, ковальства, писанкарства, лозоплетіння та інші.
  • Стрільба з лука та арбалета.
  • Гостина туристичних груп у середньовічному житлі.
  • Тематичні екскурсії містом та околицями.

Ціна договірна.

РЕЖИМ ПАНОРАМНОГО ПЕРЕГЛЯДУ ВУЛИЦЬ
  • Натисніть на значок чоловічка man що в правому нижньому куті мапи та не відпускаючи, перетягніть його на область мапи, яку бажаєте оглянути
  • Переглядати можна вулиці та місця, відмічені блакитними лініями і крапками
  • Щоб вийти з панорамного режиму, натисніть стрілку «назад» arrow що у верхньому лівому куті
переглядів: 5787
Інформація про «Історико-краєзнавчий музей міста Винники» перевірена 21.04.2016 сервісом ★"Ваш довідник"★
переглянути фотогалерею цієї організації
11 фото
переглянути інші органцізації в рубриці:
Відпочинок > Музеї