Історико-краєзнавчий музей міста Винники
(032) 296-33-33;
(032) 296-05-36 факс
У експозиційному відділі «Історія Винник XIV-поч. XX ст.» експонуються стародруки, різьба по дереву, оригінали та фотокопії документів, які свідчать про походження, розвиток міста і краю. У залі « Видатні люди» представлені особисті речі, фототографії та документи особистостей, якими пишається наше місто: міністр віросповідань Огієнко, відомий громадський діяч В.Левицький, міністр УНР І.Липа, лікар Я.Нагляк, письменниці К.Гриневичева та М.Сопілка, історики М.Керницький та М.Влох, оперна співачка О.Любич-Парахоняк, художники М.Федюк, І.Банах-Твердохліб, Т.Левків. Експонуються знахідки з Винниківського замку, тютюнової фабрики, старовинні речі побуту, культові предмети. Цікавими експонатами є колекція стародруків XVII—XIX ст. та скульптури Ф.Штуфліссера (XIX ст.), Оленського (XVIII ст.). За часів функціонування музею проведено численні виставки видатних митців України (О.Скоп, Є.Манишин, П.Сипняк, Т.Левків, І.Банах-Твердохліб та ін.), зустрічі з відомими науковцями в галузі археології та антропології. Разом з науковими працівниками Львівського національного університету ім. І.Франка щороку проводиться ряд наукових експедицій з метою дослідження історичних пам’яток культури на території Винник та довколишніх сіл. При музеї, починаючи з 1998 року, працює відділ депортованих українців з Надсяння, Лемківщини, Холмщини та Підляшшя. За цей час науковими працівниками зібрано близько 1500 експонатів, пов’язаних з життям виселених українців (документи, фотографії, друковані і періодичні видання, речі побуту, мистецькі твори), організовано десять тематичних виставок.
Щорічно організовуються етнографічні експедиції для збору експонатів, пов’язаних з цією трагедією. На сьогодні музей налагодив тісні контакти та співпрацю з українською діаспорою в Канаді та Америці, а також з осередками обласних та регіональних товариств «Надсяння», «Холмщина», «Лемківщина», «Любачівщина» в Україні.
Згідно з Указом президента України передбачено відкрити при Історико-краєзнавчому музеї в місті Винники Львівської області музей побуту та культури етнічних українців «Надсяння», «Холмщини», «Лемківщини», «Підляшшя». Міська рада м. Винники виділила 1,5 гектара землі по вул. Шептицького під будівництво єдиного в Україні та за кордоном музейного комплексу побуту та культури етнічних українців, депортованих із Закерзоння.
Колектив музею неодноразово відзначений почесними грамотами обласної державної адміністрації та управлінням культури обласної державної адміністрації.
Години роботи: 10:00-17:00. Вихідний день - субота.
Квитки:
Дорослий – 3 грн.
Студентський – 2 грн.
Дитячий – 1 грн.
Екскурсії:
для дорослих – 20 грн.
для дітей – 10 грн.
Додаткові послуги:
- Проведення майстер-класів з гончарства, ковальства, писанкарства, лозоплетіння та інші.
- Стрільба з лука та арбалета.
- Гостина туристичних груп у середньовічному житлі.
- Тематичні екскурсії містом та околицями.
Ціна договірна.
11 фото
Відпочинок > Музеї